Головна | Новини | Анонси | Фото | Відео | Історична довідка

 
Головне меню
 
Посилання
 

Пам’ятки археології

Пам’ятки археології є неоціненною скарбницею знань про давнє минуле. У Великоолександрівському районі такими пам’ятками є поховальні комплекси – кургани. Поховання  у курганах охоплюють відносно невеликий відрізок історії, який сягає усього 6 тисяч років. Високопрофесійних археологічних розвідок майже не проводилося.

Починаючи з 50-х років минулого століття проводилася інвентаризація, облік пам’яток археології, розкопка деяких об’єктів. В останні роки повна інвентаризація була проведена в 2005-2006 роках під керівництвом Миколи Петровича Оленківського (кандидат історичних наук, фахівець у галузі досліджень та охорони пам’яток археології, автор понад 200 наукових праць та 80 науково – популярних книг та статей з питань археології, пам’яткознавства, охорони пам’яток, використання їх у туристичній галузі).

На сьогоднішній день розроблено та затверджено охоронні зони, розпорядженням Херсонської облдержадміністрації кургани взято під державну охорону, на державному обліку знаходиться 358 об’єктів. Останні розкопки проводились у 1970-1980 роках на території Давидовобрідської та Старосільської  сільських рад. Керував ними археолог Київського інституту археології Юрій Олексійович Шилов. Висновки проведеної роботи викладено в наукових працях, монографіях. Основним висновком стало твердження про те, що українці належать до спадкоємців найдавнішої культури. Під товщею землі сховано ще немало таємниць, які чекають своєї розгадки.

  

    

  

 

Відділ культури, молоді та спорту Великоолександрівської державної районної адміністрації
Розробив: Чугусов І.